Top

تشخیص باطری اصلی موبایل

راهنمای تشخیص باطری اصلی موبایل

باطری اصلی موبایل

امروز می خواهیم همه چیز کاملا که تا حالا در هیچ سایتی ندیده اید رو راجب باطری های اصلی بهتون بگیم

ما کلا باطری ها رو به سه گروه زیر تقسیم می کنیم:

1- باطری های AAA Quality :
این باطری های از لحاظ کیفیتی صد در صد اورجینال و از لحاظ شارژ دهی با باطری اصل کارتن خود گوشی مطابقت دارد و مطابقت استاندارد های شرکت ها ی سازنده گوشی ها ساخته می شوند.

2- باطری های AA Quality :
این باطری های از لحاظ ظاهر با باطری های اصلی هیچ تفاوتی ندارند فقط از لحاظ میلی امپر و سل از باطری های اورجینال ضعیف تر می باشند و هیپچ کس قادر به تشخیص ان از اصل نمی باشند فقط هنگام استفاده دارای زمان شارژدهی کمتر و دارای عمر کوتاه تر می باشند.

3- باطری های A Quality :
این هم از لحاظ ظاهر با باطری های اورجینال تفاوتی ندارند و فقط از لحاظ کیفیت سل و میلی امپر به مراتب ضعیف تر از باطری های اورجینال می باشند که هنگام استفاده از اینترنت و بازی و غیره دچار افت شدید یک مرتبه باطری می گرد .

گروه اول باطری ها از بهترین سل ها و از لحاظ میلی امپر کاملا با نسخه اصلی خود گوشی یکی است.

گروه دوم و سوم از لحاظ کیفیتی در سطح پایین تری قرار دارند مثلا وارد کننده های باطری اصلی  برای سود بیشتر خود هنگام سفارش محصول مثلا باطری اس3 که از لحاظ میلی امپری 2100 میلی امپرمی باشد در خواست مثلا 1500 با سل های با کیفیت پایین تر می دهند با این کار خود قیمت باطری به مراتب پایین تر می اید ولی ظاهر دقیقا مشابه باطری اصلی را دارد و هیچ کس به جز سفارش دهنده محصول از اصل بودن یا نبودن ان محصول اطلاع صد در صد ندارد.

ما در اینجا به بحث راجب جواب راه هایی که بعضی از سایت ها برای تشخیص باطری اصلی گذاشتند می پردازیم

1- یکی از سایت ها گفته از روی شیک و مرتب بودن جعبه باطری می شود اصلا بودن ان را تشخیص داد.

در جواب به این سوال می توان گفت که هر کدام از سه مدل باطری بالا می توان در جعبه ای با ظاهر شیک و لوکس قرار داد به اصطلاح پکینگ مناسبی داشته باشد پس اصلا راه مناسبی برای تشخیص اصل بودن باطری نیست .

2- از روی تاریخ و سریال نامبر باطری می توان به اصل بودن ان پی برد

به هیچ وجه از روی نوشته روی باطری نمی توان تشخیص به صد در صد اصل بودن محصول نمود چون این به سلیقه سفارش دهنده محصول در چین قابل تغییر است و می تواند نوشته ای دقیقا با باطری صد در صد اصل روی باطری هک کند.

3- از روی شکل باطری اصل بودن ان را تشخیص دهیم

با توجه به شبیه بودن همه مدل های باطری به هیچ وجه نمیشه از روی ظاهر انها اقدام به تشخیص اصل بودن انها نماییم بنده وارد کننده ی هر سه مدل باطری مذکور می باشم این سه مدل باطری اینقدر به هم شبیه هستند هیچ کس نمی تواند از لحاظ ظاهری کوچکترین تفاوتی در انها پیدا کند.

حالا بهترین روش از دید اسکای فون برای تشخیص اصل بودن محصول:

متاسفانه اکثر باطری های موجود در بازار ایران از نوع دوم و سوم هستند از هر ده فروشنده در بازار شاید یک نفر از انها باطری صد در صد اصل را به فروش می رساند . بنظر من تنها راه خرید باطری اصلی استفاده از فروشنده می باشد اینکه قبل از انجام معامله این شرط را کنید در صورتی که باطری خریداری شده مثل باطری روز اول خود گوشی شارژ نگه نداشت باطری مرجوع و به فروشنده پس داده خواهد شد  

 

 

پشتیبانی